18. august 2019. Elena, Helena. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Prvá redakčná rada v roku 2015

Jana Ondrejka Jana Ondrejka Jana Ondrejka  19.2.2015 19.2.2015  

Prvé zasadnutie v roku 2015 sa konalo v priestoroch exkluzívneho Crystal Clubu v centre Bratislavy. Ako to už začiatkom roka býva, diskutovalo sa najmä o udalostiach, ktoré zarezonovali v roku 2014, ale najmä o tom, čo nové nám prinesie rok 2015.

 

Keďže sme všetci veľmi zvedaví, čo môžeme čakať od roku 2015, priestor hneď v úvode dostali ekonomickí analytici a členovia našej redakčnej rady pán Pánis a pán Vaňo. Páni načrtli prognózy v roku 2015 týkajúce sa slovenskej, ale aj zahraničnej ekonomiky. Je zrejmé, že udalosti, ktoré nás v tomto roku čakajú, sú zásadné a nebude ich málo.

Témy zasadnutia:

Dňa 20. januára 2015 sme sa na zasadnutí redakčnej rady magazínu NEXT FUTURE venovali najmä týmto témam:

Zhodnotenie roka 2014 a očakávané udalosti v roku 2015

V úvodnej téme sme sa opýtali na tendencie bankovníctva a poisťovníctva v roku 2015, ale taktiež aj na predpokladaný vývoj slovenskej a svetovej ekonomiky. Zhodli sme sa na tom, že rok 2015 bude na zaujímavé momenty veľmi bohatý. Preto sa niet čomu čudovať, že nás mimoriadne zaujíma, ako sa bude rok vyvíjať a čo nám prinesie.

Predpokladaný vývoj úrokových sadzieb v roku 2015

V poradí druhá téma taktiež nadväzovala na prvú diskutovanú tému. Nastolili sme ňou otázku, ako sa posledné udalosti v eurozóne (oslabenie meny, nízka inflácia atď.) podpíšu na úveroch a úrokových sadzbách. Prítomných zástupcov bánk sme sa opýtali, aký vývoj predpokladajú pri úrokových sadzbách hypoték, ale aj pri bežných úveroch. Ich odpovede nájdete v najbližšom čase na portáli www.nextfuture.sk.

Poistenie choroby

Na redakčnej rade sme otvorili aj tému poistenie choroby. Diskutovali sme o poistení liečebných nákladov v SR, ale aj o poistení ušlého zárobku pri PN či poistení chirurgického zákroku atď. Téma je naozaj obšírna a taktiež sa jej budeme venovať v najbližšom vydaní.

Účty, vklady, vkladné knižky

Počas stretnutia sme stihli otvoriť aj tému účtov a vkladov. Diskutovali sme o možnostiach bežných účtov, sporiacich účtov, terminovaných vkladov či vkladných knižiek s aj bez výpovednej lehoty.

Bez ohľadu na ekonomické a politické dianie v najbližších mesiacoch, prajeme všetkým našim členom redakčnej rady v novom roku všetko dobré a veríme, že sa v priateľskej atmosfére budeme stretávať aj v roku 2015.

Všetko dobré aj vám, našim čitateľom.

Foto: Simona Oswaldová

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow