28. máj 2020. Viliam. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Redakčná rada NEXT FUTURE v priestoroch VÚB banky

Jana Ondrejka Jana Ondrejka Jana Ondrejka  2.11.2015 2.11.2015  

Prvé jesenné zasadnutie členov redakčnej rady nášho magazínu NEXT FUTURE sa konalo na najvyššom poschodí centrály VÚB banky na Mlynských Nivách. Reagovali sme tak na milé pozvanie jedného z našich stálych členov, pána Romana Staňa, a pravidelnú diskusiu o najnovších udalostiach z oblasti bankovníctva, poisťovníctva, ale aj finančného sprostredkovania sme otvorili v jednej z najvyšších budov v Bratislave.

 

Náš hostiteľ, pán Roman Staňo, nám na úvod prezradil zaujímavosť o samotnej budove banky. Na najvyššom 23. poschodí stavby na Mlynských Nivách sa niekedy nachádzal veľký plavecký bazén a oddychové centrum pre zamestnancov banky. Dnes je tento priestor prestavaný na konferenčné sály. V súčasnosti sa tu nachádza niekoľko zasadacích sál s pekným výhľadom na Bratislavu, ktoré využíva na svoje rokovania predovšetkým predstavenstvo a riaditelia banky. Presne na tomto reprezentatívnom a zaujímavom mieste sa konala aj naša októbrová redakčná rada.

Témy zasadnutia októbrovej redakčnej rady

Diskutovalo sa o rôznych odborných problematikách. Zarezonovali však predovšetkým dve témy. Jedna sa týkala postupu bánk v prípade zrušenia dispozičných oprávnení konateľa majiteľom firmy, kde sa ukázalo, že táto záležitosť zďaleka nemusí mať jednoduché a jednoznačné riešenie. Zástupcovia prítomných bánk nám priblížili a poradili, ako je v tomto prípade najvhodnejšie postupovať a na čo je potrebné dať dôraz, prípadne aj aké preventívne opatrenia by mali majitelia firiem urobiť, aby boli ich peniaze v bezpečí.

Ďalšia téma sa týkala poisťovníctva, konkrétne procesov pri uzatváraní bežného poistenia, ale aj online poistenia.

Našu redakciu tiež zaujímal názor prítomných na smernicu nových pravidiel pre distribúciu a uzatvorenie poistenia, ale tiež aktuálny vývoj predaja hypoték či možnosti poistenia proti krádeži.

Všetky témy budú postupne spracované a uverejnené na našom portáli, ale aj v printovej verzii nášho magazínu NEXT FUTURE.

Tešíme sa na ďalšie stretnutie a podnetnú diskusiu.

Foto: Simona Oswaldová

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow