28. máj 2020. Viliam. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Redakčná rada v kaštieli Mierovo

Jana Ondrejka Jana Ondrejka Jana Ondrejka  29.7.2014 29.7.2014  

Zasadnutie júnovej redakčnej rady sa opäť konalo v nádherných, históriou nasiaknutých priestoroch. Tentoraz sme sa s predstaviteľmi slovenských bánk, poisťovní, ale aj finančno-sprostredkovateľských spoločností stretli v útulnom kaštieli Castel Pension & Restaurant v Mierove.

 

Debata sa už tradične niesla v priateľskom duchu, ale navyše bola aj mimoriadne inšpiratívna. Popri témach, ktoré boli na programe, sme sa počas diskusie dostali aj k ďalším zaujímavým námetom, ktorým sa budeme postupne venovať na stránkach časopisu NEXT FUTURE.

Upútala nás najmä téma poistenie v gastrosektore a možnosti a výluky, ktoré sa s tým spájajú. Zaujímalo nás, do akej miery nesie poisťovňa zodpovednosť za následky spôsobené vydaním nekvalitnej stravy, ktorá spôsobí zákazníkovi zdravotné problémy.  

Nemenej pozoruhodná bola aj nastolená problematika nemajetkovej ujmy, napríklad pri zranení, úraze, alebo aj pri PZP. V článku, ktorý si budete môcť prečítať na www.nextfuture.sk, sa budeme zaoberať možnosťami využitia, ale aj zneužitia takéhoto poistenia a rovnako aj pripravovanými legislatívnymi zmenami.

Krátko sa hovorilo aj o pripravovaných záťažových testoch ECB pre slovenské banky, ale aj o nových bankových produktoch. 

Redakčná rada bola zakončená neformálnou diskusiou a občerstvením v záhrade spomínaného kaštieľa. 

Foto: Simona Oswaldová

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow