28. máj 2020. Viliam. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Svet automobilov vyplnil témy aprílovej redakčnej rady

Martin Karlík Martin Karlík Martin Karlík  5.5.2016 5.5.2016  

Aprílové zasadnutie redakčnej rady magazínu NEXT FUTURE sa uskutočnilo 19. apríla na najvyššom poschodí centrály VÚB banky na Mlynských nivách. Do pozornosti sa dostali predovšetkým témy pre motoristov. Diskusia sa zameriavala najmä na havarijné poistenia motorových vozidiel (KASKO), ako i pripoistenia k povinnému zmluvnému poisteniu. Diskutéri sa nevyhli ani polemike o výhodnosti spotrebného úveru a lízingu motorových vozidiel.

 

Predstavitelia redakčnej rady hovorili o nových produktoch a možnostiach havarijného poistenia automobilov. Členovia rozoberali jednotlivé produkty, definovali amortizáciu a jej význam pri poistení ojazdených automobilov. Diskusia sa viedla aj v duchu nových asistenčných služieb pre klientov a zmyslu kvalitného poistenia automobilov, ktoré sa od konkurencie nebude odlišovať len cenovou politikou. Do poistenia motorových vozidiel KASKO patrí aj svet online poistenia a nových aplikácií pre smartfóny. Padol tu názor, že veľmi kompaktné, inovatívne aplikácie ľudia oceňujú, i keď to poisťovni, prípadne banke priamo neprináša zisk. Ide skôr o budovanie vzťahu s klientmi a zároveň aj zvyšovaniu ich finančnej gramotnosti.

Ďalšia časť diskusie sa venovala porovnaniu výhodnosti účelového spotrebného úveru a finančného lízingu motorového vozidla. Diskutéri prišli k záveru, že rozdiel v cenovej výhodnosti je pre fyzickú osobu minimálny. Pre právnické osoby je výhodnejší lízing. Klienti si túto možnosť vyberajú pre výhodnejší servis a ponuky i napriek tomu, že samotné vozidlo nevlastnia.

Rozvírila sa aj diskusia o samotnom postoji Slovákov k nájmu či vlastníctvu. V porovnaní so zahraničím sú Slováci príliš viazaní na to, aby daný automobil alebo nehnuteľnosť vlastnili, bez toho, aby poznali výhody nájmu či lízingu.

Ďalšie témy, ktoré redakcia NEXT FUTURE ponúkla členom redakčnej rady na prediskutovanie:

  • Prevzatie záväzku – hypotekárneho úveru inou osobou
  • Hotovosť verzus bezhotovostná platba
  • Poistenie kybernetických rizík 
  • Skupinové poisťovanie osôb v rámci zamestnaneckých benefitov
  • Poistné riešenia prispôsobené potrebám stredných a veľkých podnikov 

Zdroje a foto: Foto: VÚB, redakcia NEXT FUTURE

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow